Pokémon Türkiye Forumları | Pokémon ve Anime Paylaşım Platformu Portal
Portal
14-11-2016, 12:29 AM
Yorumlar : 12 • Okunma : 2988
Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1 yıldır kullandığımız sunucumuzu ortaya çıkan sorunlar nedeniyle değiştirmek zorunda kalmıştık. Sunucu değişiminden sonra bir süre daha çeşitli hatalarla karşılaşmış olsakta kısa bir süre içerisinde bu hataları da düzelterek 2017'ye altyapısal olarak tamamen hazırlanmış yeni sunucumuz ile hazırlıklarımızı tamamladık. Şu anda sunucumuzdan ya da sitelerimizin içeriklerinden kaynaklanan hiçbir problem bulunmamaktadır. Ancak bazı üyelerimizin ve bazı takipçilerimizin, sunucu değişimi sonrasında sitelerimize erişimde sorun yaşadıklarına dair geri dönüşler almamız üzerine; bu sorunun çözülmesi için bir araştırma yaptık ve ağırlıklı olarak google chrome tarayıcısında karşılaşılan ERR_CONNECTION_RESET sorununa rastladık. Bu ve benzeri diğer google chrome tarayıcısı kaynaklı hatalardan dolayı sitelerimize erişemeyenler için çeşitli çözümler bulduk ve bunları sırayla deneyerek tekrardan sorunsuzca erişim sağlayabileceklerini düşünüyoruz. Gelelim çözüm yöntemlerine:1.) Google Chrome kaynaklı sorunlar için: Tarayıcı geçmişini silin:


Google chrome tarayıcınız açıkken ctrl+h kombinasyonunu tuşlayarak (klavyede ctrl tuşuna bir parmağınızla sabit olarak basıp parmağınızı tuştan çekmeden diğer bir parmağınızla klavyede h tuşuna basmanız) tarayıcı geçmişinizin olduğu sayfa gelecektir. Orada tarama verilerini temizle... olarak geçen butona basınız ve gelen küçük pencerede en baştan itibaren seçip, Şifreler hariç diğerlerini seçerek tarama verilerinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın eğer yine giremezseniz bir de modeminizi resetleyip öyle girmeye çalışın.2.) Dns kaynaklı sorunlar için: Winsock resetleme işlemi:


Klavyede windows+x kombinasyonu kullanacağız. (Bilmeyenler için klavyede windows tuşu; klavyenizin sol alt tarafına bakın, orada ctrl tuşu ile alt tuşu arasında yer alan pencere resmi ya da microsoft amblemi resmini taşıyan tuşa Windows tuşu denir.) windows+x kombinasyonunu tuşlayarak (klavyede windows tuşuna bir parmağınızla sabit olarak basıp parmağınızı tuştan çekmeden diğer bir parmağınızla klavyede x tuşuna basmanız) ile karşınıza gelen seçeneklerden Komut İstemi (Yöneticisi) olanı seçiniz. Karşınıza siyah küçük bir pencere gelecektir. Oraya netsh winsock reset yazarak enter'a basın. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sitelerimize girmeye çalışın.3.) Google Dns kullanarak dns sorununu çözün:

Bu da başka bir yöntem. Bu yöntemde ise google dns değerleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 değerlerini kendi bilgisayarımıza ekliyoruz. Bu konunun anlatımı biraz uzun o nedenle 1 dakikalık şu videoyu izleyerek google dns değiştirebilirsiniz (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinin hepsinde videoda gösterilen işlemler aynıdır):

Bir diğer google dns değiştirme alternatifi ise QuicknetDns programını kullanmak. https://www.nirsoft.net/utils/quicksetdns.zip adresinden programı indirip açınız (kurulum gerektirmez, tıklayınca direk açılır) Google Public Dns yazısının üstüne gelip sağ tıklayıp Set Activate DNS'ye tıklamanız (ya da sadece üstüne gelip klavyeden F2 tuşuna basmanız) halinde Google Dns ayarını yapmış olacaksınız.4.) Sabit IP kullananlar için çözüm:

Sunucumuzda ileri seviye güvenlik protokolleri uygulandığı için sitelerimize başarısız giriş sayısı fazla olan ya da yoğun bağlantı isteği gönderen üyelerimizin/takipçilerimizin ip adresleri sunucu güvenlik duvarı tarafından otomatik olarak banlanabiliyor. Normalde modem resetleme sonucunda ip değişimi yaşandığı için bu sorundan üyelerimizin ve takipçilerimizin %99'u fazla etkilenmemektedir. Ancak sabit ip kullanan %1'lik kesimde yer alan üyelerimizden ya da takipçilerimizden birisi sabit ip engellenmesi kaynaklı bir erişim sorunu yaşıyorlarsa bizimle iletişime geçerek sabit ip adreslerini bize iletmeleri halinde sunucumuzun güvenlik protokollerinden gerekli erişim iznini manuel olarak biz sağlayabiliriz. IP adresini bilmeyen sabit ip sahibi üyelerimiz ya da takipçilerimiz https://whatismyipaddress.com/ adresine tıklayarak açılan sayfada ip adreslerini görüp not alıp bize iletebilirler.Bunun dışında farklı erişim sorunları yaşıyorsanız eğer konu altından ya da facebook adresinden (erişim sorununuzu gösteren ekran görüntüsü resmiyle birlikte) bize haber verebilirsiniz. Bizde sorununuzun giderilmesi için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.
22-09-2016, 07:06 PM
Yorumlar : 6 • Okunma : 1888
     Merhaba sevgili PT sakinleri, forumdaki toplam üye sayımız 40 bine ulaştı. Daha önce dergide de bahsetmiştim hedefimiz 50 bin üye ve bu sayıya gerçekten çok yaklaştık. 8 yılda türlü zorluklara rağmen hep beraber yılmadan bu sayıya ulaştık. Elbette hepsi aktif değil, banlananlar, çift hesaplar vs. var bunları tamamen engellemek de çok zor. Ama bunları toplasak max 5000 kişi çıkar. 5 bin çok abartı bir sayı bu arada. Neyse uzun lafın kısası site en az 35 bin kişiye bir şekilde ulaştı. Herhangi bir çıkar gözetmeden tek amacımız sizlere hizmet oldu. Bundan sonra da böyle olacak. 


    40000. üyemiz proisrafil oldu. Aramıza çok sonra katılmış olsa da forumun unutulmazları arasına girdi bu konu sayesinde. Kendisine hoşgeldin diyoruz ve sitemizde kalıcı olmasını umuyoruz.


    Bu tarz bir konu açmayı özlemiştim. En son 20000 üye olduğumuzda açmışım sanırım o da 2011'deymiş, 5 seneyi geçmiş. Pokemon Go ile 2 ay müthiş bir ivme kazanmıştık. Son günlerdeki sorunlar nedeniyle ve Go'nun popülaritesini kaybetmesiyle bir düşüş oldu. Radikal değişiklikler yapmamız gerektiğini düşünüyorum ve bu konuda önerilere açığım. Önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş da olsa çalışmalara başlayacağız.


Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Son olarak bu anı ölümsüzleştirelim...

[Resim: B8Go2G.png]
26-07-2016, 09:17 PM
Yorumlar : 6 • Okunma : 5625
Merhaba arkadaşlar, ısrarla istediğiniz kullanıcı adı değişimini başlattık. Artık senede 1 kere kullanıcı adınızı değiştirebileceksiniz. 


Sistem Nasıl İşleyecek?

- İlk olarak buradan şifrenizi ve istediğiniz kullanıcı adını girip göndereceksiniz. Bu linke kullanıcı panelinden "kullanıcı adı değiştir" menüsünde de ulaşabilirsiniz.
- Eğer eski kullanıcı adı veya uygun olmayan bir şekilde girmemişseniz isteğiniz adminlere iletilecek. 
- Adminler isteğinizi uygun görürse onaylayacak ve artık kullanıcı adınız en az 1 yıl  o şekilde kalacaktır.
- Onaylanmayan istekler değiştirilip tekrar gönderilebilir. Israrla şartlara uymayanlar uyarılır.Şartlar 

- İmzaya eski kullanıcı adınızı eklemeniz. Aşağıdaki şablonu kullanınız. Bunu uygulamayanlar isteği kesinlikle reddedilecektir.
- 365 günde sadece 1 kez değiştirme hakkınız vardır. Sonra hiçbir şekilde değiştirme olmayacaktır.

Kod :
[size=12][b]Eski Nickim : .....[/b][/size]
27-05-2016, 09:16 PM
Yorumlar : 12 • Okunma : 7295
Klasik yıldönümü konumuz ile karşınızdayız  XD 8 sene oldu artık yazacak birşey bulmakta zorlanıyorum. Dergideki yazıyı paylaşarak bu sene de klasik yazı kısmını atlatmış olacağım :D İlk hediye olarak dergimizin yeni sayısını sunduk, 2. hediyemiz gönüllü çevirmen arkadaşlarımızın 18. Film çevirisi oldu. İlerleyen günlerde 8. yıla özel logomuzu da yükleyeceğiz. Ve son hediye olarak kullanıcı adı değiştirme fırsatı vereceğiz. Önümüzdeki günlerde bu fırsat için konu açacağım ve isteyen arkadaşlar nicklerini değiştirebilecek. 

Son olarak her zaman yanımızda olan siz üyelerimize ve her daim birlikte çalıştığımız yönetici arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hep beraber nice yıllara!


Dergideki Yıldönümü YazısıSpoiler:
[Resim: DJlrPy.png]
08-04-2016, 10:45 PM
Yorumlar : 0 • Okunma : 1191
Bildiğiniz gibi bir süre önce forum üzerinde yeni bir uygulamaya giderek en son mesajı 3 ay önce atılan konular otomatik olarak kilitleniyor. Flood ve ölü konular canlanmasın diye. Ancak bazı konuların ömrü asla bitmez.


Eğer "mesaj atamıyorum", "konu kapalı" dediğiniz konular var ise önce tüm mesajların altında olan "Rapor ET" butonunu kullanarak yetkililere bildirebilirsiniz. Eğer konu bir süre sonra açılmaz ise bölüm Gym Leader (Mod'u) ile iletişime geçip açılmasını istediğiniz konu linki ve nedenini iletin veya aynı şeyleri bu konu altına mesaj/cevap/yorum atarak yetkisi olan görevli, uygun görürse, konunun kilidini açar.

[Resim: Rapor_et_zpslafdi3ij.png]
12-02-2016, 04:34 AM
Yorumlar : 32 • Okunma : 14311
Sizlerden gelen istek doğrultusunda yapmaya başladığımız e-dergi projemizin ilk sayısı çıktı. Güzel bir ekiple bol ve kaliteli bir içerik sunmak en büyük hedefimizdi. Umarız bunu başarabilmişizdir. Bunu öğrenebilmemiz için sizlerin görüş ve önerilerine ihtiyacımız var. Bu yüzden görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Dergimize https://dergi.pokemonturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz. Şu an mobilde sıkıntılar var ama en kısa sürede onları da halledeceğiz. Flash destekli tarayıcılar (FlashFox gibi) ile mobilde de dergiye ulaşabilirsiniz.

PDF Versiyonu : https://pokemonturkiye.com/dergi/pdf/PT_...at2016.pdf

İlk Sayımızın Kapağı

Spoiler:
[Resim: Jn100o.png]

Ekibimiz az kişi olmasına rağmen özverili çalışması ile güzel bir dergi ortaya çıkardı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Ekibimiz yeni kişilere her zaman açık başvurularınız için Tıklayın...
02-09-2015, 11:44 PM
Yorumlar : 10 • Okunma : 5399
Bu konuda forumda yaptığımız değişiklik ve yenilikleri duyuracağız. Bu sayede yaptığımız güncellemelere kolayca ulaşabileceksiniz. Tema değişimleri ve özel konu açılması gereken büyük değişimler dışındaki küçük çaptaki güncellemeleri buradan paylaşacağız.

İlk duyurumuzla başlayalım. 

- Mobil oyunlar kategorimiz açıldı. 
30-06-2015, 09:06 PM
Yorumlar : 31 • Okunma : 6422
27 Mayıs'ta kutlamamız gereken geleneksel doğum günümüzü bu sene çeşitli nedenlerden 1 ay gecikmeli kutluyoruz. Bu sene de sakin ama başarılı geçirdiğimiz senelerden birisi oldu. 


10. sezonu bitirmek üzereyiz, pokemonizle.net projemiz müthiş bir hızla gelişiyor, yeni temamızı hizmetinize sunduk ve 35000 üyeyi geçtik. 


Bir de açılış sayfamızda sorun vardı. Sorunu düzeltmek yerine yenisini yapayım dedim. Yeni logomuzun ardından açılış sayfamızı da güncellemiş olduk. Sitemiz artık tamamen 2015 model  8D  https://pokemonturkiye.com/index.html

[Resim: NPfgAUv.jpg]

Klasik olacak ama ben hiç anlayamıyorum zamanın nasıl geçtiğini. Daha dün gibi ilk kurduğumuz zamanlar, güzel anılar ve o zamanki sıkıntılar. 7 sene geçmiş. Bu gerçekten inanılmaz birşey. 3 sene daha dayanabilirsek 10 yılı devireceğiz. Bu da bir anime sitesi için gerçekten müthiş bir başarı. Neyse çok fazla uzatmaya gerek yok, oldukça sıkıntılarla başladığımız bu yolda bizimle olan ve her zaman desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hep beraber nice yıllara... ;D
17-05-2015, 03:39 PM
Yorumlar : 0 • Okunma : 1125
Proje devam ediyor. Yeni bölümler eklenecek. Kırık linkler yenilenecek. İyi Hafta sonları :)
15-03-2015, 09:51 PM
Yorumlar : 35 • Okunma : 10266
Artık gelenek haline gelen senelik tasarım değiştirme olayımız bu sene de değişmedi. Açıkçası bu planlı bir değişim olmadı. Forum sistemimizi üst sürüme güncelleyince eski temamızda bozulmalar meydana geldi. Bu sorunların birçoğu da maalesef düzeltilecek gibi değildi. Yeni temaya geçmek daha mantıklı geldi. İlk olarak şu an kullanmakta olduğunuz temayı düzenlemekle başladım fakat pek içime sinmedi açıkçası. Daha iyi tema bulmak için arayışlara girdim ve bunu buldum. Ve oldukça hoşuma giden bir tema oldu. Herhangi bir sorun çıkarmaması da bir başka güzelliği oldu.


Özellikler 


* Temamız multicolor. 12 adet renk bulunmaktadır. Kolayca üstteki panelden değiştirebiliyorsunuz. Zamanla renkleri değiştirebiliriz. 


* Temamızın arkaplanını isteğinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz. 18 adet pattern, 6 adet arkaplan resmi bulunmaktadır. Resimleri deneme yapmak için acele şekilde bulup yükledim. (Önerilerinize bağlı olarak değiştireceğiz, ilk önerdiğiniz 6 resmi ekleriz, zaman geçtikçe de önerilere bağlı olarak değiştiririz)


* Temayı ister geniş, isterseniz dar şekilde kullanabilirsiniz. Üstteki butondan hemen ayarlayabiliyorsunuz.


* Hızlı mesaj düzenleme özelliği çalışıyor, ayrıca ek olarak mini editör eklendi.
* Teşekkür butonumuz çalışıyor, teşekkürler sıfırlandı maalesef. Eski verilerden yüklemeye çalışacağım ama bu uzun zaman alabilir.


* Yeni anket sistemi geldi. Onun için ayrı bir konu açılacaktır.


* Tablo oluşturucumuz aynı şekilde çalışıyor.


* Üst menümüz sabitlenmiştir. Aşağı indiğinizde de üst kısımda sabit olarak durmaktadır. 


Ekran Görüntüleri 


Ana Sayfa Tam Ekran

Spoiler:
[Resim: tc88Jky.jpg]

Üst Menü 
Spoiler:

[Resim: NdhpqP3.png]

Sağ Kısım
Spoiler:

[Resim: kHzTdV0.png]


Üst Menü Sağ Kısım (Tıkladıktan Sonra)


Spoiler:

[Resim: SX3GG9v.png]


Teşekkür Butonu

Spoiler:

[Resim: cjsZkfS.png]


[Resim: EvwhQ4A.png]


Hızlı Mesaj Düzenleme

Spoiler:

[Resim: 5c5TR0v.png]


Tema Seçenekleri

Spoiler:

[Resim: Kmg12g1.png]


Tema hakkında öneri, görüş ve hata bildirimlerinizi bekliyoruz...