Kurallarimizi Lütfen Okuyun!

Pokémon Türkiye Çeviri Takip Bölümü!
Sezon 1 | Sezon 2 | Sezon 3 | Sezon 4 | Sezon 5 | Sezon 6 | Sezon 7 | Sezon 8 | Sezon 9 | Sezon 10 | Sezon 11 | Sezon 12 | Sezon 13 | Sezon 14 | Sezon 15 | Sezon 16 | Sezon 17 | Sezon 18 | Sezon 19
Film 1 | Film 2 | Film 3 | Film 4 | Film 5 | Film 6 | Film 7 | Film 8 | Film 9 | Film 10 | Film 11 | Film 12 | Film 13 | Film 14A | Film 14B | Film 15 | Film 16 | Film 17 | Film 18 | Film 19


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokémon X&Y Satış Rakamları (Haftalık Liste)
#1
25 Temmuz 2015 İtibariyla Son Satış Rakamları


YılYıllık SatışDeğişimToplam Satış
2013 10,046,424 N/A 10,046,424
2014 2,529,064 -74.8% 12,575,488
2015 403,309 -84.1% 12,978,797



Yeni oyun Japonya'da ilk haftayı 1.sırada tamamladı ve GTA 5'i geride bıraktı.

1- [3DS] Pokemon X and Y (Nintendo, 10/12/13) – 1,866,570

Dünya genelinde ilk 2 gün satışlarının ise 4 milyonu geçtiği söyleniyor. Oyun şimdiden en hızlı satılan 3DS oyunu olmayı başardı.


Not: Satış rakamları geldikçe konu güncellenecektir. Siz de rastladığınız satış rakamı istatistiklerini bu konuya yazabilirsiniz.


Dünya Geneli
Başlangıç Tarihi Hafta Haftalık Değişim Toplam
12 Ekim 201314,128,542N/A4,128,542
19 Ekim 201321,478,333-64.2%5,606,875
26 Ekim 20133822,123-44.4%6,428,998
2 Kasım 20134475,313-42.2%6,904,311
9 Kasım 20135281,395-39.6%6,683,896
16 Kasım 20136226,534-19.5%6,910,430
23 Kasım 20137227,5980.5%7,138,028
30 Kasım 20138354,82355.9%7,492,851
7 Aralık 20139367,5623.6%7,860,413
14 Aralık 201310451,01922.7%8,311,432

YılYıllık SatışDeğişimToplam
20138,856,954Yok8,856,954

2013 yılı satış miktarı (21 Aralık Haftası Dahil) : 8.86m




Japonya


Başlangıç Tarihi Hafta Haftalık Değişim Toplam
12 Ekim 201311,940,204N/A1,940,204
19 Ekim 20132512,756-73.6%2,452,960
26 Ekim 20133241,832-52.8%2,694,792
2 Kasım 20134154,921-35.9%2,849,713
9 Kasım 20135107,688-30.5%2,957,401
16 Kasım 2013676,739-28.7%3,034,140
23 Kasım 2013766,115-13.8%3,100,255
30 Kasım 2013878,31118.4%3,178,566
7 Aralık 20139105,78235.1%3,284,348
14 Aralık 201310152,43544.1%3,436,783

YılYıllık SatışDeğişimToplam
20133,657,040Yok3,657,040


Amerika


Başlangıç Tarihi Hafta Haftalık Değişim Toplam
12 Ekim 201311,356,858N/A1,356,858
19 Ekim 20132445,549-67.2%1,802,407
26 Ekim 20133292,172-34.4%2,094,579
2 Kasım 20134193,517-33.8%2,288,096
9 Kasım 2013592,090-48.3%2,197,138
16 Kasım 2013667,353-26.9%2,264,491
23 Kasım 2013785,20226.5%2,349,693
30 Kasım 20138155,804 82.9%2,505,497
7 Aralık 20139111,970-28.1%2,617,467
14 Aralık 201310138,22423.4%2,755,691

YılYıllık SatışDeğişimToplam
20132,911,668Yok2,911,668

Avrupa


Başlangıç Tarihi Hafta Haftalık Değişim Toplam
Linkleri görebilmek için, lütfen buraya tıklayarak kayıt olun.2 Ekim 20131474,966N/A474,966
19 Ekim 20132217,932-54.1%692,898
26 Ekim 20133119,301-45.3%812,199
2 Kasım 2013495,382-2O..O%907,581
9 Kasım 2013561,070-36.0%968,651
16 Kasım 2013665,1406.7%1,033,791
23 Kasım 2013757,195-12.2%1,090,986
30 Kasım 2013887,684 53.3%1,178,670
7 Aralık 20139119,77136.6%1,298,441
14 Aralık 201310125,7355.0%1,424,176

YılYıllık SatışDeğişimToplam
20131,555,559Yok1,555,559






Linkleri görebilmek için, lütfen buraya tıklayarak kayıt olun.

Uygun Fiyata Mybb,Smf,Wordpress Ve Joomla Kurulumu Yapılır.
bmanvss-batman-vs-superman-delayed-to-20...-24299.jpg
Ara
#2
Oyun çok güzel ama :D hak ediyor.






#3
Youtube'den walkthroughlarını izlerken ben ...

Spoiler:
charizard-sad.jpg

Çok oynamak istiyorum alıcam bu yıl. Yerini tutmuyo ama Pokémon Black 2'ye başladım.






Ara
#4
(19-10-2013, 02:42 PM)Bil@l Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için, lütfen buraya tıklayarak kayıt olun.Youtube'den walkthroughlarını izlerken ben ...

Spoiler:
charizard-sad.jpg

Çok oynamak istiyorum alıcam bu yıl. Yerini tutmuyo ama Pokémon Black 2'ye başladım.
Aynen sitedeki Türkçe walkthroughlara baktıktan sonra Black 2 yi açtım direkt ama pek yerini tutmadı konsol var bende ama X ve Y yok :( almam lazım hemen oyunlardan birini :D






Ara
#5
(19-10-2013, 02:42 PM)Bil@l Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için, lütfen buraya tıklayarak kayıt olun.Youtube'den walkthroughlarını izlerken ben ...

Spoiler:
charizard-sad.jpg

Çok oynamak istiyorum alıcam bu yıl. Yerini tutmuyo ama Pokémon Black 2'ye başladım.
Walkthrough'ları izledikten sonra ben de acımı dindirmek için Black 2 oynanmaya başladım telefonumda. DS keyfi veriyordu ama emulator çöktü. :( Fire Red'e başladım geçen gün ve anında 8 gym'i de yendim. Halimiz vahim...






Linkleri görebilmek için, lütfen buraya tıklayarak kayıt olun.  XD
Ara
#6
pokemonun bu satışları animenin ömrünü uzatıyo iyi bir rakama ulaşmışlar bence






Ara
#7
bu rakamlara ulaşması, pokemon'un 1. nesilden itibaren takip edildiğini gösteriyor. ve bu çok iyi birşey :)






Ara
#8
Bil@l, ExtraLiqht, Red-Trainer, ben ve daha niceleri bu oyuna kavuşamamışken bu rakamlar gerçekten müthiş...!!! Artık GameFreak Nintendo vsvs. tatmin olmuşlardır. Umarım animeyi oyun tanıtımı olarak kullanmaktan vazgeçerler ve birçok orjinal fikirlerle bizleri mutlu etmeye devam ederler.






9RiBSaL.gif

virtuadopt: Linkleri görebilmek için, lütfen buraya tıklayarak kayıt olun.

Ara
#9
Yalnız bu sayılar Black and White'dan az.Japonya için konuşursak BW oyunlarının 1 milyon önsiparişi varmış ve ilk iki günde 2.6 milyondan fazla satmış.XY ise ilk haftasında yuvarlarsak 1.9 milyon satmış.






l3QLbX.jpg

Ara
#10
oyun daha elime ulaşmadı ama videolardan izlediğim kadarıyla hak ediyor.






Friend Code:1822- 3416-9108  / Alpha Sapphire/ IGN:TARIK
EHdwS3Y.png?1
Ara
 

Mesaj Atarken Uyulması Gereken Kurallar!
1)- Lütfen yeni bir konu açmadan önce, açmak istediğiniz konunun sitemizde olup olmadığına dair Arama yapınız.
2)- Konu başlıklarının konu ile alakalı olmasına özen gösterelim. (acil,yardım,lütfen, ! :) vb. gibi cümle ve işaretler kullanmayalım.
3)- Konularda, arka arkaya (flood) mesaj atmayalım.
4)- Bu kurallara uymayan, kişi veya kişiler, uyarı verilmeden belirli bir süreliğine veya süresiz olarak forumdan uzaklaştırılacaktır!
5)- Spoiler eklemek için [spoiler][/spoiler] kodunu kullanabilirsiniz.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 7 Ziyaretçi

© PT PT-LiveForever | Pokemon Türkiye 2008-2016 | 
Theme Edit & Translate : m-t-n91
Banner : tlhGS   

PokemonTurkiye.Com bir fan sitesidir ve resmi hiçbir bağı yoktur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Sitemize ait makalelerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Pokémon © 1995-2016 Nintendo/Creatures Inc./GAME FREAK inc. TM, ® and Pokémon character names are trademarks of Nintendo.

En İyi Performans İçin: Mozilla Firefox Google Chrome

Pokemon Türkiye 2016